Szybka naprawa odprysku na lakierze – jak to zrobić?

Uszkodzenia mechaniczne lakieru są bardzo częste, a goła blacha wystawiona na działanie czynników zewnętrznych ma tendencję do korozji. Odpowiednie jej zabezpieczenie jest więc kluczowe i pozwala uniknąć problemów blacharskich. Co zrobić, by zlikwidować mało estetyczny odprysk na karoserii?

Zaprawki lakiernicze sposobem na odpryski

Zaprawki lakiernicze https://www.dlalakierni.pl/zaprawki-lakiernicze umożliwiają szybką naprawę we własnym garażu. Jak dobrze wiemy, profesjonalne usługi lakiernicze są drogie, a w przypadku, gdy odprysk nie jest zbyt duży, poradzimy sobie z nim domowymi sposobami. Wystarczy kupić zaprawkę dopasowaną do koloru swojego lakieru, by po kilku chwilach nasz problem zniknął.

Zaprawki takie wyposażone są w niewielki pędzelek, a wyglądem przypominają nieco lakier do paznokci. Praca nie jest specjalnie trudna, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak zrobić to dobrze, by lakier nie odpadł po kilku tygodniach od aplikacji? Sprawa wcale nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać!

Jak używać zaprawek lakierniczych?

Najważniejsze, by powierzchnia, którą zamierzamy polakierować, była odtłuszczona i pozbawiona rdzy. Jeśli widzimy, że blacha ma już oznaki korozji, musimy się jej pozbyć, wykorzystując do tego celu papier ścierny. Lakier położony na rdzę bardzo szybko odpadnie i odprysk wyglądał będzie jeszcze gorzej.

Po poprawnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni należy dokładnie wymieszać lakier i przy pomocy pędzelka nanieść niewielką jego ilość w miejsce ubytku. Tak położony lakier pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Jeśli nie do końca jesteśmy zadowoleni z efektu, można skorzystać z papieru ściernego wodnego i przy jego pomocy delikatnie wypolerować powierzchnię. Pozwoli nam to osiągnąć gładką i pozbawioną nierówności powierzchnię, która powinna wyglądać już zgodnie z oczekiwaniami.