Jak pielęgnować skórę w samochodzie?

Skórzana tapicerka dla wielu z nas jest synonimem luksusu. Nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, ale jej niewłaściwa pielęgnacja może szybko popsuć efekt i sprawić, że cały czar pryśnie. W jaki sposób czyścić skórę w samochodzie, by zachowała swój piękny wygląd przez wiele lat?

Dobry środek do pielęgnacji skóry to podstawa

Czyszczenie skórzanej tapicerki domowymi sposobami przynieść może więcej szkód, niż pożytku. Nie warto decydować się więc na niesprawdzone sposoby, które nie gwarantują uzyskania pożądanych efektów. Dobry środek do pielęgnacji skóry to więc absolutna podstawa, która umożliwia nie tylko doczyszczenie wszelkich zabrudzeń, ale także odpowiednie nawilżenie powierzchni. Korzystanie z markowych rozwiązań pozwala nam zachować piękny wygląd skóry przez wiele lat.

Pomimo że jest ona materiałem niezwykle trwałym, to niewłaściwa pielęgnacja mocno ogranicza jej żywotność. Przyjmuje się, że każdy samochód z taką tapicerką powinien być poddany konserwacji raz na kwartał. Promienie UV oraz ciągła eksploatacja sprawiają, że zachowanie pełnej sprężystości jest konieczne, by utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Jak dbać o powierzchnie skórzane w samochodzie?

Mając już środek do pielęgnacji skóry ze sklepu autokosmetyk, możemy przystąpić do jej czyszczenia i konserwacji. Proces ten nie jest specjalnie skomplikowany, ale wymaga od nas sporej cierpliwości. Na początku warto odkurzyć cały samochód i skupić się na fotelach. Wstępne czyszczenie przeprowadzić można czystą wodą, ale nie warto stosować jej zbyt wiele. Delikatnie nasączona szmatka wystarczy, by przetrzeć całą kanapę. Kolejnym etapem jest zastosowanie środka czyszczącego, który nakładamy dołączoną do opakowania gąbką.

Gdy uda się wyczyścić tapicerkę ze wszystkich zanieczyszczeń, pozostaje odczekać kilka godzin do całkowitego wyschnięcia środka. Gdy to się stanie, nakładamy delikatną szmatką preparat służący do konserwacji. Całość powinna zająć nie więcej jak kilkadziesiąt minut.