Aktywna piana do mycia samochodu i jej właściwości

Lakier samochodowy ulega zabrudzeniu błotem, kurzem, ptasimi odchodami, a także resztkami owadów. Do usuwania uporczywych zabrudzeń najlepiej użyć specjalistycznego produktu w postaci aktywnej piany. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów preparatów przeznaczonych do indywidualnych użytkowników oraz profesjonalnych auto detailerów.

Przeznaczenie i sposób działania aktywnej piany

piana do mycia auta
aktywna piana znajduje się w ofercie ShiningCar

Zgodnie z przyjętą definicją aktywna piana do mycia samochodu to skoncentrowany preparat zawierający składniki, które skutecznie i szybko rozpuszczają wszelkie zabrudzenia znajdujące się na lakierze. Pod wpływem działania aktywnej piany nawet najbardziej uporczywy brud ulega zmiękczeniu i staje się łatwiejszy do usunięcia. Do nakładania preparatu wykorzystuje się myjkę ciśnieniową wyposażoną w specjalną pianownicę. Wysokiej jakości aktywna piana do myjki ciśnieniowej jest bezpieczna dla lakieru oraz środowiska naturalnego.

W jaki sposób korzystać z aktywnej piany

Korzystanie z aktywnej piany do myjki ciśnieniowej jest stosunkowo łatwe. Po przygotowaniu roztworu o stężeniu zgodnym z zaleceniami producenta należy spryskać karoserię zaczynając od dołu i kierując się ku górze. Warto pamiętać, aby aktywnej piany do mycia samochodu nie nanosić na rozgrzany lakier. Po odczekaniu około jednej minuty można przystąpić do spłukiwania preparatu wraz z brudem. Nie wolno dopuścić do tego, by aktywna piana zaschła na karoserii auta. Do spłukiwania najlepiej użyć myjki ciśnieniowej. Ostatni etap prac polega na osuszeniu lakieru.