dywaniki samochodowe gumowe

Zalety i wady dywaników samochodowych gumowych

Gumowe dywaniki samochodowe cieszą się wielkim zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że cechują się one doskonałymi parametrami użytkowymi. Oczywiście nie oznacza to, że nie posiadają one wad. Ciężko znaleźć jest jednak lepszą opcję na okres jesienny oraz zimowy.

Podwyższona trwałość

Największą zaletą dywaników samochodowych gumowych jest wysoka wytrzymałość. Zniosą one nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Są trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Skutecznie zatrzymują wilgoć oraz zanieczyszczenia, a więc nie musimy martwić się o stan wykładziny znajdującej się w aucie. W ekspresowym tempie oczyścimy powierzchnię wykonaną z gumy. Wystarczy wyciągnąć dywanik, a następnie opłukać go wodą. Rowki zmniejszają ryzyko wylania się zawartości podczas wyciągania. Gumowe dywaniki do auta to świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania. Wysokiej klasy dywaniki samochodowe kupisz tu: https://automotohit.pl/Dywaniki-samochodowe

Nieprzyjemny zapach

Słabej jakości tworzywo wydziela charakterystyczny zapach, który nie należy do przyjemnych. Trzeba jednak dodać, że zazwyczaj po pewnym czasie staje się on niewyczuwalny. W przypadku dywaników zaufanej marki nie powinniśmy mieć tego problemu. Minusem jest również to, że gumowe powierzchnie lubią się zwijać. Dotyczy to głównie dywaników, które nie zostały prawidłowo dopasowane do auta. Podczas zakupu dużą uwagę zwróćmy na wymiary, gdyż to one decydują o komforcie eksploatacji. Pamiętajmy również o tym, że wyżłobienia znajdujące się na powierzchni nie mogą być zbyt płytkie.