Tor samochodowy

Najbardziej ekskluzywne, ekstremalne, a nieraz nawet szalone samochody mają ogromną moc i przyspieszenie, którego nie da się wykorzystać w normalnych warunkach drogowych. Przyspieszenie do setki poniżej trzech sekund i prędkość maksymalna zbliżona do czterystu kilometrów na godzinę to parametry, których potencjał można wykorzystać jedynie w specjalnie przystosowanym miejscu – chodzi o tor samochodowy. W przypadku prędkości rozwijanych przez auta takie jak McLaren czy Aston Martin, bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów. Jedynie profesjonalnie przystosowany tor samochodowy gwarantuje, że niekontrolowany poślizg czy zbyt późne hamowanie nie zakończą się poważnym urazem.

Specjalna asfaltowa nawierzchnia pozwala na bezpieczne rozwijanie wysokich prędkości i ułatwia prowadzenie auta. Wyprofilowane zakręty dają odpowiednie poczucie frajdy, a jednocześnie wybaczają więcej niż standardowe skręty w warunkach miejskich. Przejazd z ekstremalnymi prędkościami między szykanami dają duże pole do popisu i możliwość wyciśnięcia z dwunastocylindrowych silników absolutnego maksimum.

Tor samochodowy to także doskonała okazja dla użytkowników motocykli, którzy mogą spełnić swoje marzenia o jeździe bez żadnych limitów. Mogą na nim szlifować umiejętności, które przydają się w codziennej jeździe i pomogą zareagować w sytuacji zagrożenia, a także trenować odruchy, które w przyszłości zadecydują o uniknięciu kolizji lub innego niebezpieczeństwa, takiego jak przebiegnięcie dzikiego zwierzęcia lub nieoczekiwana zmiana nawierzchni.