Profesjonalny tor Kielce

Każdy mężczyzna od młodych lat marzy, aby przejechać się po profesjonalnym torze wyścigowym za kółkiem szybkiego samochodu sportowego. W tym celu warto wybrać się do Kielc, gdzie każdy fan motoryzacji może spełnić swoje marzenia na nowoczesnym torze wyścigowym.

Budowa i przeznaczenie Autodromu

Autodrom Kielce powstał na przełomie lat 1976 /77 z inicjatywy prezesa Automobilklubu Kieleckiego – pana Włodzimierza Wójcikiewicza, który to podjął współpracę z zakładami z województwa świętokrzyskiego, a także z PZM. Obiekt jest zlokalizowany w Miedzianej Górze, niedaleko Kielc, a jego projektantem został Józef Marcinkowski.
Otwarcie pierwszego w naszym kraju toru Kielce odbyło się dnia 26 czerwca 1977 roku. Od lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia na tym obiekcie sportowym organizowana jest regularnie giełda samochodowa.
W czasach obecnych tor Kielce jest integralną częścią ośrodka sportowo – turystycznego o nazwie „Moto-raj”, który obok emocjonującej, ponad 4-ro kilometrowej pętli toru posiada: budynek administracyjny, boksy garażowe, pętlę owalną oraz asfaltowy tor kartingowy oraz duży paddock.

Obiekt sportowy Kielce – parametry

Ten od lat sprawdzony autodrom posiada pętlę która liczy 4160 metrów długości. Poza tym ma także mniejsza pętlę o długości około 1140 metrów. Oprócz tego tor koło Kielc ma do dyspozycji tor kartingowy, który ma długość do 880 metrów. Najdłuższy odcinek toru biegnie chwilami przez las oraz nieopodal drogi krajową 74.

Największa atrakcją na tym torze jest prosty odcinek, który liczy aż 450 metrów, na którym każdy rajdowiec może w pełni sprawdzić moc i przyspieszenie wybranego samochodu.