opony zimowe

Opony zimowe michelin dla wymagających kierowców

Pojawienie się pierwszych przymrozków stanowi dla kierowców sygnał, że czas wymienić opony na zimowe. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje decyzje zakupowe. Warto pamiętać, że odpowiedni dobór ogumienia wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. 

Przegląd opon zimowych

Wyróżnia się trzy klasy opon. Do pierwszej zalicza się produkty budżetowe, przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników, którzy z samochodu korzystają sporadycznie. W tej grupie próżno szukać opon michelin zimowych . Największą popularnością cieszy się ogumienie średniej klasy. To produkty charakteryzujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Kierowcy, którzy nie akceptują żadnych kompromisów, wybierają ogumienie klasy premium. Do tej grupy zalicza się opony michelin zimowe , które zapewniają znakomitą przyczepność, nawet podczas jazdy w skrajnie trudnych warunkach.

Na co zwracać uwagę przy zakupie opon

Wszystkie produkty dostępne w sklepach w tym również opony michelin zimowe do Miwan.pl,  posiadają etykietę, na której umieszczonych jest wiele cennych informacji o parametrach ogumienia. Do najważniejszych zaliczyć należy poziom oporu toczenia, generowany hałas podczas jazdy, a także przyczepność na mokrej nawierzchni. Najlepsze modele oznaczane są symbolem A, najgorsze E. Warto pamiętać, by z opon michelin zimowych  lub innego ogumienia przeznaczonego do jazdy zimą, nie korzystać z latem. Zastosowanie miękkiej mieszanki sprawia, że w wysokiej temperaturze bieżnik szybko się ściera, tracąc swe właściwości.