opony całoroczne

Opony wielosezonowe – jak działają i czy są bezpieczne?

Opony stanowią bardzo ważny element wyposażenia każdego samochodu, bowiem to właśnie one mają bezpośredni kontakt z podłożem. Z tego względu muszą być odpowiednio dobrane do warunków atmosferycznych, by zapewniać dobrą przyczepność, a tym samym gwarantować bezpieczeństwo kierowców.

OPONY CAŁOROCZNE – JAK DZIAŁAJĄ?

opony całoroczne

Opony całoroczne nadają się do jazdy zarówno latem jak i zimą, poprzez mieszanki kilku rodzajów gum oraz dostosowanie odpowiedniej grubości bieżnika. Dzięki tym zabiegom opony wielosezonowe trzymają się oblodzonej nawierzchni w sezonie zimowym, a także zapewniają komfort jazdy w porze letniej. Opony całoroczne po prostu łączą w sobie najważniejsze cechy opon letnich i zimowych. Zachowują przy tym wszelkie standardy bezpieczeństwa, bowiem każdy rodzaj opony przed wejściem na rynek zostaje poddany specjalnym testom, umożliwiającym dopuszczenie ich do sprzedaży. 

OPONY WIELOSEZONOWE – DLA KOGO BĘDĄ IDEALNYM WYBOREM?

Opony całoroczne mogą okazać się świetnym wyborem dla osób, które chcą zaoszczędzić czas oraz pieniądze na wymianie opon sezonowych. Lepiej sprawdzą się jednak dla mniej aktywnych kierowców, którzy w ciągu roku nie pokonują zbyt wielu kilometrów, gdyż zużywają się odrobinę szybciej. Spokojna jazda w niedalekie trasy znacznie przedłuża żywotność opon wielosezonowych. Zakup opon całorocznych powinny rozważyć także osoby poruszające się głównie po mieście, gdzie drogi na ogół są regularnie odśnieżane, nie ma więc potrzeby zakupu dwóch kompletów opon na zmianę.