Na co zwrócić uwagę wybierając kamery samochodowe?

Producenci kamer samochodowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę kierowców, dlatego też co chwila oferują nowe technologie i bardzo zaawansowane funkcje w swoich urządzeniach. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, które elementy są naprawdę warte uwagi.

Pojemny akumulator

Bardzo wiele kamer samochodowych ma własny akumulator, dzięki któremu nie ma potrzeby podłączania rejestratora bezpośrednio do zewnętrznego zasilania. W tańszych modelach niestety można liczyć jedynie na urządzenia, które do działania potrzebują podłączenia do instalacji elektrycznej samochodu. Problemy mogą pojawić się wtedy, gdy korzysta się z innych urządzeń podpinanych do gniazda zapalniczki. W takiej sytuacji pomóc może specjalna przejściówka.

Czytelny wyświetlacz

Jeżeli chodzi o wyświetlacze, to w obecnych czasach standardem są urządzenia wyposażone w ekrany o przekątnej 2-3 cale. Pamiętać należy o tym, że nawet w stosunkowo niewielkich wyświetlaczach bardzo łatwo jest wprowadzić podstawowe zmiany, dlatego też nie ma potrzeby przepłacania za większe modele.

Moduł GPS

W ostatnim czasie jest duży boom na kamery samochodowe (np. z eManta) wyposażone w moduł GPS. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu możliwe jest nie tylko rejestrowanie przejechanej trasy, ale także monitorowania aktualnej prędkości. Najbardziej zaawansowane kamery można wykorzystać nawet jako niezawodną nawigację. Kierowcy, którzy pokonują dłuższe trasy, powinny rozważyć zakupienie sprzętu 2w1.

Nagrywanie nocne

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby postawić na kamery samochodowe, które umożliwiają nagrywanie w nocy. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach wyposażonych w specjalne diody podczerwienie – IR.