nakładki na zderzak

Jaka powinna być dobra nakładka na zderzak?

Kupno właściwej nakładki na zderzak nie jest łatwe. Sprzedawców jest wiele, a każdy z nich zachwala swoje towary. Warto, więc na spokojnie zastanowić się jaka powinna być dobra nakładka na zderzak?

Dobrze dopasowana

Nakładka na zderzak z AutoMotoHit jest dedykowana do konkretnego modelu auta. To gwarancja na to, że będzie ładnie przylegać na całej wymaganej długości. Ma to znaczenie głównie ze względów estetycznych. Uniwersalne nakładki nie są więc najlepszym wyborem. W niektórych wypadkach może okazać się nawet, że potrzebne będzie ich docinanie. Może to pogorszyć jej walory estetyczne, a nawet zmniejszyć wytrzymałość na uderzenia.

Trwała i wytrzymała

Jako, że nakładka na zderzak ma przejmować na siebie uderzenia to musi ona być wytrzymała. Nie może okazać się, że pęknie przy pierwszym uderzeniu. Nakładka musi być jak najbardziej wytrzymała. Z tego powodu lepiej jest wybierać nakładki z metalu, a nie te wykonane z folii. Są one droższe, ale też dużo bardziej wytrzymałe. Warto, więc zainwestować by nie generować dodatkowych kosztów w przyszłości.

Łatwa w montażu

Nakładki na zderzak powinny być łatwe do zamontowania. Nawet amator powinien sobie z tym poradzić. Stąd też, wiele modeli nakładek jest po prostu przyklejane mocną taśmą. Dzięki temu łatwiej jest również zdemontować ją gdy się uszkodzi lub po prostu przestanie się podobać. Demontaż nakładki nie może być przyczyną uszkodzenia samego zderzaka.