Jak wybierać najbardziej odpowiednie gąbki polerskie?

Dla wielu osób będących amatorami motoryzacji nie ma nic wspanialszego, aniżeli lśniąca, mieniąca się powierzchnia lakieru. Natomiast wiemy równocześnie, jak trudne jest uzyskanie takiego efektu. Regularne mycie auta może nie być wystarczające. Lakier, który pokrywa auto narażony jest na sporo zewnętrznych czynników, które będą go niszczyły.

Korozja, przebarwienia, zarysowania albo jego odpadnięcie, to najczęstsze rezultaty złej eksploatacji pojazdu. Kiedy nasze auto będzie porysowane, warto go wypolerować – ręcznie (wykorzystując gąbki polerskie, jak te tutaj) , albo przy pomocy specjalistycznego polerującego narzędzia. 

Kolory gąbek polerskich – co oznaczają? 

Rodzaje gąbek oznaczone są poprzez ich różny kolor. Można wyróżnić gąbki zielone, pomarańczowe, żółte, niebieskie, jak i czarne. 

Gąbka polerska żółta

Odznacza się sporą wytrzymałością. Używa się jej celem wypolerowania wyjątkowo trudnych powierzchni. Żółte gąbki będą w stanie radzić sobie nawet z dużymi rysami i mocno utlenionym lakierem. 

Gąbka polerska niebieska

Ten rodzaj gąbki przeznaczony jest celem umiarkowanego procesu polerowania. Powierzchnie, do których niebieskie gąbki winny być stosowane, muszą być średnio twarde. Inaczej mówiąc, poradzą sobie z rysami, które nie będą bardzo głębokie. 

Gąbka polerska pomarańczowa 

To gąbka mająca bardzo uniwersalne zastosowanie. Za pomocą pomarańczowej gąbki polerskiej wypolerować można lakiernicze powłoki o niewielkim poziomie zniszczenia. Można ją stosować w roli uzupełnienia dla niebieskiej albo żółtej gąbki. 

Gąbka polerska biała

Polerowanie zadrapań oraz rys za pomocą białej gąbki polerskiej także może stanowić dodatek do gruntownej polerki. Poradzi sobie ona z małymi rysami i bardzo dobrze wygładzi małe chropowatości. Należy wybrać do niej odpowiedni płyn polerski do małych zarysowań. 

Gąbka polerska czarna 

To najdelikatniejszą spośród gąbek polerskich. Stosowana jest do zadrapań kosmetycznych, przebarwień czy rysek. Czyści bardzo dobrze zaschnięte błoto, zabrudzenia, jak również skutecznie rozprowadzi wosk.