szampon samochodowy

Jak skutecznie umyć samochód?

Niezależnie od koloru, na każdym samochodzie prędzej czy później widoczne są zabrudzenia. Nie chodzi tu bynajmniej wyłącznie o kurz, błoto czy nalot z soli drogowej (zimą!), ale też o ptasie odchody, czy przyklejone do szyb i na powierzchniach natarcia aerodynamicznego owady! Są to zabrudzenia bardzo trudne do usunięcia zwykłą wodą, a myjki przy stacjach benzynowych zwykle nie dają rady usunąć całego brudu. Usuwanie brudu paznokciem (co oczywiste!) nie wchodzi w grę, dlatego warto wziąć pod uwagę dobrej jakości szampony samochodowe!

Szampon samochodowy – czy ułatwia mycie auta?

szampon samochodowy

Oczywiście można powiedzieć, że szampon samochodowy używa się na myjni bezdotykowej, ale są to często produkty niskiej jakości i niewiadomego pochodzenia. Przy ich regularnym używaniu wcale nie ma pewności, że nie będą miały negatywnego wpływu na stan lakieru samochodowego! Jak więc myć samochód, aby go umyć i nie uszkodzić?

Szampon do mycia samochodu dobrej jakości jest tu rzeczą nieocenioną. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie przeczytać instrukcję obsługi umieszczoną na opakowaniu i/lub poradzić się osoby bardziej w tej materii doświadczonej.

Jak myć auto szamponem samochodowym?

Większość szamponów samochodowych można stosować zarówno do myjek ciśnieniowych jak i do mycia ręcznego. Należy jednak pamiętać o odpowiednich proporcjach przy rozrabianiu specyfiku z wodą (jeśli to koncentrat). Do mycia należy używać miękkiej, włochatej gąbki wyprodukowanej specjalnie do mycia lakieru samochodowego. Inne myjki mogą pozostawiać rysy i powodować matowienie koloru! 

Samochód myć należy kolistymi, delikatnymi ruchami, a w przypadku sporych zabrudzeń, czynność należy powtórzyć. Większość szamponów samochodowych zawiera również substancje woskujące, dlatego po umyciu kolor powinien wyglądać jak nowy! Pod warunkiem, że zostanie odpowiednio spłukany i osuszony! Auto potraktowane w ten sposób z pewnością będzie ładniejsze i mniej podatne na trudne do usunięcia zabrudzenia!