Jak kupić dobry rejestrator samochodowy?

Nie da się ukryć, że rejestratory samochodowe to zdecydowanie najczęściej kupowany dodatek do auta. Zapewniają nie tyle możliwość realizowania hobby w postaci nagrywania całej drogi autem, ile stanowią bardzo dobry dowód w przypadku wystąpienia stłuczki lub wypadku. Problem jednak w tym, że nie każdy wie, jak dobrze wybrać taki rejestrator.

Jak to działa?

Żeby wiedzieć, jak dobrze wybrać rejestrator samochodowy, trzeba najpierw mieć ogólne pojęcie na temat tego, jak to urządzenie działa. A okazuje się, że niezwykle prosto. Jest to po prostu zwykła kamera wideo, która nagrywa przez cały czas obraz, a następnie zapisuje go na dołączonej karcie pamięci. I to właściwie cała funkcja i zadanie rejestratora.

Cechy dobrego rejestratora

Jak zatem widać, żeby kupić dobry rejestrator, trzeba zwracać uwagę jedynie na to, aby realizował on możliwie najlepsze nagrania. W tym celu trzeba mieć pewność, że nagrywa on w odpowiedniej rozdzielczości oraz przy zachowaniu odpowiedniej ilości klatek na sekundę. Ideałem byłby model nagrywający w Full HD z 60 klatkami na sekundę, lecz takie urządzenia z reguły są stosunkowo drogie. Dodatkowo poleca się wybranie modelu, który posiada tzw. tryb nocny, który pozwala rejestrować lepsze nagrania po ciemku. Nie bez znaczenia jest również to, jak dużą kartę pamięci dany model obsłuży. Poleca się wybierane takiego, który będzie w stanie nagrywać na karcie minimum 32 GB.