Enelion vertica - ładowarki przyjazne dla użytkownika

Enelion vertica – ładowarki przyjazne dla użytkownika

Samochody elektryczne przez wielu ekspertów są kreowane jako najlepszy sposób na zeroemisyjny transport oraz na redukcję smogu w naszych miastach. Jest to oczywiście przynajmniej w pierwszym przypadku twierdzenie nieco na wyrost, ponieważ zeroemisyjny transport będzie musiał się wiązać nie tylko z masowym wykorzystaniem samochodów elektrycznych, ale przede wszystkim z zeroemisyjną produkcją energii do tych samochodów. Nie zmienia to jednak faktu, że samochody elektryczne to dla nas wielka szansa.

Samochód elektryczny – wyzwania

Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne oraz są cały czas doskonalone. Nie zmienia to faktu, że mają one oczywiście swoje ograniczenia, które powodują, że w dalszym ciągu większość konsumentów woli korzystać z samochodów spalinowych. Jednym z głównych wyzwań, przed jakimi musimy stanąć, jest ładowanie baterii i odpowiednia do tego infrastruktura.

Ładowarki do samochodów

Samochody elektryczne mają obecnie zdecydowanie większy zasięg niż jeszcze na przykład 10 lat temu. Nie zmienia to jednak faktu, że aby móc z nich dość wygodnie korzystać, potrzebujemy mieć dość gęstą sieć ładowarek do tych samochodów. Można wręcz powiedzieć, że za każdym razem, kiedy mamy planowany dłuższy postój, dobrze byłoby samochód elektryczny do ładowania podłączyć. Z tego powodu w krajach rozwiniętych, montuje się coraz więcej ładowarek elektrycznych. W Polsce również ta tendencja powoli zaczyna być zauważalna.

Ładowarki Enelion vertica

Kiedy chcemy zamontować ładowarkę elektryczną, to należy oczywiście sprawdzić, jakie ładowarki są najlepsze. Jednym z producentów dobrych ładowarek, jest firma Enelion vertica. Firma ta oferuje stacje ładowania, które mogą ładować pojazdy o różnych standardach ładowania. Stację takie posiadają również szereg innych bardzo korzystnych cech. Zobacz więcej >> https://wallbox.pl/modul/vertica

Ładowarki Enelion vertica

Najważniejsze cechy ładowarek Enelion vertica

Oczywiście ładowarki Enelion vertica są wykonane z uwzględnieniem wszystkich wytycznych, a w szczególności tych dotyczących bezpieczeństwa oraz eksploatacji baterii samochodów elektrycznych. Wystarczy wspomnieć o dostosowaniu stacji do standardu ochrony IK10 oraz IP44.

Bardzo ważną rzeczą, jaką przy tych ładowarkach możemy stosować, jest między innymi identyfikacja radiowa RFID, która pozwala korzystać z wielu stacji ładowania, bez konieczności logowania się do systemu. Dzięki temu możemy na przykład zamontować stacje ładowania na terenie zakładu naszej pracy, po to, aby nasi pracownicy mogli w trakcie pracy ładować baterie swoich samochodów.