Do czego się przyda papier wodny?

Wśród społeczności internetowej, która skupiają się na szeroko pojętej motoryzacji, bardzo często pojawia się pytanie, jak poradzić sobie z drobnymi zarysowaniami. Porad jest wiele, ale tak naprawdę, jeżeli chcemy dobrze zamaskować drobne rysy, to musimy użyć jednej istotnej rzeczy.

Papier ścierny do lakieru

Kiedy pojedziemy z drobnymi rzeczami do lakiernika bądź nawet do mechanika, to najczęściej on po prostu weźmie odrobinę papieru wodnego oraz przy pomocy lub innego rodzaju bardziej zaawansowanej pasty polerskiej, po prostu przetrze zarysowane miejsce i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rysa znika.

papier ścierny do lakieru

Oczywiście trzeba tutaj powiedzieć, że papier wodny użyty w ten sposób zadziała tylko i wyłącznie przy bardzo delikatnych i niezbyt głębokich rysach. Chociaż przy tych głębszych, również papier ścierny wodny może nam się przydać.

W jaki sposób samodzielnie usunąć głębsze rysy?

Jeżeli mamy w naszym lakierze głębszą rysę, no to oczywiście nie obejdzie się bez zamalowania tej rysy lakierem bazowym o odpowiednim pigmencie. Tego typu pokrycie powoduje, że rysa najczęściej biała, przestaje być widoczna. Dodatkowo zabezpieczamy karoserię przed korozją. Jednak tego typu malowanie powoduje powstanie w lakierze nierówności, które są widoczne.

Te nierówności musimy właśnie zniwelować użyciem odpowiedniego papieru ściernego wodnego. Następnie takie miejsce, które jest ładnie wyrównane, musimy pomalować lakierem wykończeniowym, czyli bezbarwny. To miejsce również z użyciem papieru ściernego do lakieru, musimy wyszlifować.