Dlaczego tor Słomczyn z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością?

Można zaobserwować, że tor Słomczyn z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego każdy fan motoryzacji przynajmniej raz w życiu przyjechać na wspomniany obiekt? Jakie są jego zdecydowanie największe zalety?

Jakie są atuty toru Słomczyn?

Warto mieć świadomość, że równa asfaltowa nawierzchnia będzie bardzo sprzyjała nie tylko dynamicznej, ale również niezwykle widowiskowej jeździe. Nie wszyscy ponadto zdają sobie sprawę, że omawiany obiekt jest bardzo nowoczesną inwestycją. W jej skład wchodzi bowiem zarówno tor kartingowy i samochodowy, jak i rallycross. Bardzo często wymienianym atutem toru przez kierowców jest lokalizacja. Obiekt znajduje się niecałe 40 km od centrum stolicy Polski.

O czym koniecznie trzeba jeszcze wiedzieć?

Godny uwagi jest fakt, że omawiany tor Słomczyn przeszedł bardzo dużą przemianę w 2016 roku. Dopiero od tego momentu bowiem organizowane eventy motoryzacyjne mogą wykorzystać praktycznie cały potencjał tego obiektu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na torze systematycznie organizowane są Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski czy Pucharu Europy Centralnej w Rallycrossie.

Oczywiście kibice mogą także podziwiać znakomitych kierowców. Do atutów toru trzeba zaliczyć możliwość podszkolenia swoich umiejętności jazdy samochodem od profesjonalnych instruktorów. Można bowiem nauczyć się wychodzić pojazdem z poślizgu. Kierowca będzie w ten sposób zdecydowanie pewniejszy na drodze. Jak wiadomo na drodze nie można przećwiczyć wszystkich manewrów.