dziecko w samochodzie

Akcesoria do podróżowania z dzieckiem

Każdy, kto choć raz brał udział w samochodowej wyprawie z małymi dziećmi, ten wie, że jest to zadanie trudne i często wręcz frustrujące. Pomóc sobie można jednak z maluchami za sprawą posiadanych akcesoriów, które pełnić będą różnorodne zadania. Będą one zarówno zajmowały uwagę dzieci, jak i również będą chroniły samochód przed ubrudzeniem.

Zadanie odwracania uwagi

Nie ma nic trudniejszego podczas podróży z dzieckiem niż jego narzekanie na zbyt dugi czas jazdy. Aby tego uniknąć podczas naprawdę długiej wyprawy, koniecznie trzeba ze sobą zabrać określonego rodzaju urządzenia, które tę uwagę odwrócą.
Nieocenione w takich sytuacjach okazują się tablety i przenośne konsole do gier, które są w stanie przykuć nawet na wiele godzin każdego malucha.
Innym sposobem są przenośne odtwarzacze filmów, na którym można maluchom włączyć kreskówkę i cieszyć się błogą ciszą podczas całego czasu jazdy.

Zadania ochronne

Dzieci w samochodzie to jednak nie tylko hałas, lecz także często możliwość bardzo poważnego zabrudzenia lub nawet zniszczenia tapicerki samochodu. Aby tego uniknąć, zaleca się stosowanie specjalnej maty ochronnej na fotele samochodowe, które pozwalają uniknąć zarówno zabrudzenia go słodyczami lub kredkami, a nawet poważnego zniszczenia. Mata ochronna na fotel samochodowy, jest szczególnie polecana w przypadku montowania fotelika samochodowego dla najmłodszych, ponieważ przemieszczanie się i nawet niewielkie kołysanie takiego fotelika bez tej maty, może skutecznie doprowadzić znajdująca się pod nim tapicerkę do stanu ruiny.