nowoczesny miernik lakieru

Zakup miernika grubości lakieru – Cenne rady

Kupując samochód z rynku wtórnego należy dokładnie sprawdzić czy nie był wcześniej uszkodzony. W związku z tym sprawdzić należy czy wcześniej nie przechodził różnych napraw blacharsko – lakierniczych. Do tego celu użyć należy specjalistycznego urządzenia, które kupisz tu.

Jaki miernik lakieru?

Urządzenie, o którym mowa to oczywiście miernik grubości lakieru. Na rynku dostępne są różne urządzenia tego typu. Urządzenia te nie są drogie. Dlatego warto jest się w miernik zaopatrzyć. Wybierać można przede wszystkim między miernikami dynamometrycznymi a elektrycznymi. Zwrócić jednak uwagę należy na to, iż te elektroniczne są zdecydowanie dokładniejsze.

Rodzaje sondy w mierniku

Miernik grubości lakieru może posiadać sondę wbudowaną lub sondę na przewodzie. Dużo częściej wybierane są te mierniki, które posiadają sondę na przewodzie. Powodem jest przede wszystkim to, iż taka sonda pozwala na dokonanie pomiarów w nawet bardzo trudno dostępnych miejscach.

O czym pamiętać kupując miernik?

Jak wspomniano dużo dokładniejsze są mierniki elektryczne. Wskażą nie tylko dokładny pomiar, ale także miejscach, gdzie nałożona została druga warstwa lakieru. Pamiętać należy także o tym, że miernik posiadający sondę na przewodzie pozwoli na dokonanie pomiaru w trudno dostępnych miejscach i jest wygodniejszy w użytkowaniu.