Oklejanie samochodów – przegląd rynku

Szukając w Internecie frazy oklejanie samochodów cena można znaleźć bardzo dużo przydatnych wyników. Ludzie oklejają auta reklamując własne firmy, chcą zatem poznać koszty takiej usługi. Możliwy jest również dodatkowy zarobek przez oklejenie prywatnego auta reklamami firm, które zapłacą za taką usługą.

Oklejanie samochodów jako forma reklamy

Wiadomo nie od dziś, że dobra reklama jest dźwignią handlu. Ceny oklejenia samochodów są uzależnione przede wszystkim od lokalizacji. W większych miastach jest duża konkurencja wśród firm oferujących usługi oklejania samochodów, więc ceny powinny być niższe.

Oklejanie samochodów – zmiana koloru

Zupełną nowością jest oklejanie samochodów w celu zmiany ich podstawowego koloru.Co mamy zrobić jeśli nasz wymarzony model ma dobrą cenę, parametry techniczne i przebieg, a nie podoba nam się jego kolor? Można kupić już na rynku specjalną folię i obkleić nią samochód dookoła. Zmiana koloru samochodu za pomocą specjalistycznej folii jest procesem odwracalnym w przeciwieństwie do tradycyjnego lakierowania.

Jakie są dokładne koszty foliowania auta?

Przeciętne koszty ofoliowania auta folią ploterowa to około 100 zł netto za metr (zobacz ceny w CarSpa). Droższe folie polimerowe z laminatem kosztują nawet około tysiąca złotych za metr. Zupełnie inne cenniki niż samochodów osobowych dotyczą samochodów dostawczych oraz ciężarowych i ciężarowych. Można nawet oklejać już autokary, choć ta usługa jest zdecydowanie droższa. Zazwyczaj im większe auto tym można łatwiej można negocjować cenę.

Dodaj komentarz