Ochrona felg aluminiowych – co warto wiedzieć?

Felgi aluminiowe są eleganckie, bardzo modne i niestety dość kłopotliwe. Kierowcy najwięcej problemu mają z felgami, które maja polerowane płaskie powierzchnie i co najgorsze są lakierowane wyłącznie lakierem bezbarwnym.

O czym należy pamiętać?

Felgi aluminiowe wymagają szczególnej pielęgnacji ponieważ nawet najmniejsza ryska albo drobne zadrapanie jest bardzo widoczne. Najgorsze jest to, że odsłonięte aluminium bardzo szybko rdzewieje, dlatego też ochrona felg aluminiowych jest tak bardzo ważna. Pamiętać należy również i o tym, że aluminiowe felgi są szczególnie narażone na różnorodne czynniki zewnętrze. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że większość producentów nie udziela gwarancji na powstałe urazy.

Kompleksowa ochrona felg aluminiowych od a do z

Pielęgnacja i zabezpieczanie felg aluminiowych jest bardzo czasochłonnym przedsięwzięciem, które wymaga sporego doświadczenia. Felgi narażone są nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na pył hamulcowy, sól drogową, lepką smołę i wiele innych niebezpieczeństw. Uszkodzenia na felgach aluminiowych mogą pojawić się także podczas ich mycia, dlatego też należy unikać myjek automatycznych. Przed zamontowaniem nowych felg aluminiowych warto bardzo dokładnie pokryć je specjalnym preparatem woskowym, który stosuje się na wszelkie powierzchnie lakierowe. Powłoka ta skutecznie chroni przed zabrudzeniami i co najważniejsze przyśpiesza późniejsze mycie felg. Specjaliści od motoryzacji zalecają, aby woskowanie powtarzać przynajmniej raz na kwartał. Jeżeli chodzi o pielęgnację felg aluminiowych, to najbezpieczniej myć je po prostu jedynie roztworem mydła i wody. Unikać należy silnych preparatów na bazie kwasów.