Największe zalety powłoki ceramicznej

Karoseria samochodu, a dokładniej mówiąc jego lakier jest narażony na bardzo wiele niebezpieczeństw, dlatego też warto zapewnić swojej maszynie odpowiednią ochronę, dzięki czemu lakier przez długi okres czasu prezentować będzie się bardzo okazale. W dzisiejszych czasach kierowcy mogą skorzystać z powłoki ceramicznej i kwarcowej, które są prawdziwym przełomem w dziedzinie ochrony lakieru samochodowego.

Największe zalety powłoki ceramicznej

Nowoczesna powłoka ceramiczna stworzona została w oparciu o nanotechnologię. To właśnie dzięki tej technologii możliwe jest nie tylko zabezpieczenie lakieru, ale również doskonałe nabłyszczenie karoserii. Największą zaletą powłoki ceramicznej jest oczywiście zabezpieczenie lakieru przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi (zobacz przykłady w CarSPA). Mowa tutaj przede wszystkim o szkodliwym promieniowaniu UV, niekorzystnych wahaniach temperatur i soli drogowej, która jest prawdziwą zmorą wielu kierowców. Nie można zapominać także o chemii samochodowej, która także jest sporym zagrożeniem dla lakieru.

Powłoka ceramiczna do zadań specjalnych

Oryginalna powłoka ceramiczna od renomowanego producenta jest w stanie zabezpieczyć lakier samochodowy nawet na 2 lata. Warto postawić na powłoki z tzw. wyższej półki, które mogą pochwalić się doskonałymi właściwościami hydrofobowymi. Porządna powłoka ceramiczna jest niemożliwa do usunięcia nawet pod bardzo dużym ciśnieniem, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można myć swoje auta w popularnych myjkach ciśnieniowych. Olbrzymią zaletą powłoki ceramicznej jest także to, że pasuje ona praktycznie do każdego lakieru samochodowego.

Dodaj komentarz