Glinka do lakieru – o czym należy pamiętać

Glinkowanie to bardzo proste zadanie z którym poradzą sobie nawet mało doświadczeni kierowcy. Aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki warto najpierw odwiedzić porządny sklep detailingowy i kupić oryginalną glinkę od renomowanego producenta (na przykład tu). Osoby początkujące powinny na starcie skorzystać z dobrodziejstwa miękkich glinek, które są bardzo bezpieczne dla lakieru samochodowego.

O czym należy pamiętać podczas glinkowania

Podczas czyszczenia lakieru cały czas pamiętać należy o tym, aby nasza glinka miała zapewniony odpowiedni poślizg. Nie można zapominać również i o tym, aby systematycznie sprawdzać jej czystości. Niestety nawet bardzo niewielkie ziarenka piasku przyklejone do glinki mogą spowodować porysowania na lakierze. Jeżeli glinka straci swoją elastyczność to należy ją ponownie wyrobić. Zgromadzony bród najlepiej zagnieść do środka.

Co po glinkowaniu

Po glinkowaniu warto postawić na porządny wosk, dzięki któremu zabezpieczymy lakier samochodowy. Po glinkowaniu wosk będzie miał jeszcze lepszy efekt i co najważniejsze dłużej się utrzyma. Glinka doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tradycyjny szampon i gąbka to zdecydowanie za mało. Plastyczna masa bez żadnego większego problemu poradzi sobie nawet z usuwaniem smoły i śladów po owadach. Glinka do lakieru doskonale nadaje się również do czyszczenia szyb, lamp samochodowych, chromów i felg. Praca jest bardzo czasochłonna, ale efekty są warte wysiłku. Glinkowanie dobrze sprawdzi się nie tylko w przypadku nowych aut, ale również starszych samochodów, w których to lakier pozostawia wiele do życzenia.

Dodaj komentarz