Czy warto stosować impregnaty do opon?

W przypadku zdecydowanej większości samochodów opony stanowią zdecydowanie najmniej estetyczną część auta. Szczególnie te opony z wysokim profilem są niezbyt estetyczne.

W jaki sposób wykorzystywać czernidło do opon?

Preparat nanosić na oponę można tak naprawdę na trzy sposoby. Czernidło do opon można nanosić za pomocą pędzelka, gąbki lub natryskowo. Zdecydowanie najlepsze jednak efekty można uzyskać poprzez naniesienie preparatu wykorzystując do tego celu wcieranie. Dzięki doskonałym właściwościom czernideł do opon preparatem tym bez przeszkód można pokryć zarówno oponę, jak i bieżnik (bez konieczności pomijania jakiegokolwiek elementu). Dodatkowo zawsze warto zastosować jeszcze nabłyszczacz (który stosować można jedynie na boczne ścianki).

Zalety impregnacji opon

Po naniesieniu preparatu opona wygląda niemal jak nowa, a uzyskany efekt (w zależności od jakości używanego preparatu) może utrzymywać się naprawdę bardzo długo. Wszystko dlatego, że zdecydowana większość tego rodzaju preparatów jest niezmywalna, dodatkowo wykazuje ona odporność na wiele szkodliwych czynników. Poza poprawą efektu wizualnego, impregnacja opon pozwala również na znacznie dłuższe zachowanie ich elastyczności, dzięki czemu znacząco zmniejsza się ryzyko powstawania na oponie pęknięć powierzchniowych. Najlepszym sposobem impregnacji opon jest wykonanie tej czynności w czasie ich wielomiesięcznego przechowywania.

Dodaj komentarz